Kombi Kışın Sürekli Açık mı Kalmalı

Bilmenizi İsteriz! Kombi günümüzde en çok kullanılan fakat yanlış kullanılan teknolojik cihazlar arasındadır. Kombiyi doğru şekilde kullanmak için her konuda bilinçli olmak gerekir. Yapılan hatalardan biri de kombiyi ihtiyaç halinde açmak, ihtiyaç olmadığı durumlarda kapatmaktır.

Kombi Kışın Sürekli Açık mı Kalmalı?

Kış dönemlerinde dairenizde olacaksanız evet açık kalmalı, uzun süre dairenizde olmayacaksınız eğer kombi kapatılmalıdır.

Okula veya işe giderken ya da kısa süreliğine dışarı çıkacağınız zaman özellikle de mevsim kış ise kombinizi kesinlikle kapatmayın! Çünkü kombi sadece dairenizi ısıtmaz. Daire içindeki duvar, taban, tavan ve eşyalarınızı da ısıtır. Mevsim kış ise zaten ısınmak hem pahalı hem de güç bir durumdur. Kombiyi kışın kısa süreliğine kapatarak dairenin soğumasını sağlarsınız.

  • ►►► Kombi kapatıldığında yakıt tüketimi olmaz evet bu bir gerçektir. Ancak yeniden açıldığında ortamdaki duvarı, tabanı, tavanı ve eşyaları ısıtabilmek amacı ile 2 kat kadar daha çok yakıt tüketimi yapar. Bu da bir gerçektir! Bu yüzden kış dönemlerinde evde kısa süreliğine olmayacağınız zaman kombiyi kapatmayın, kapatmak yerine ayarı kısın önerisinde bulunmaktayız.

Gece Yatarken Kombi Kapatılmalı mı?

Özellikle de kış döneminde gece yatarken kombi açık bırakılmalıdır. Kombinin kış döneminde kapanması dairenin soğuması demektir. Sabah kalktığınızda soğuk bir ortamla karşılaşmakla kalmaz, kombiyi yeniden açtığınızda fazladan yakıt tüketimi yapmasını sağlamış ve tasarruf yerine sarfiyatı yaşamış olursunuz. Kombiyi kış dönemlerinde gece yatarken kapatmak yerine en düşük ayara getirerek kullanım sağlayabilirsiniz.

Konut içinde uzun süre kalmayacağınız zaman kombiyi şalterinden ve gaz vanasından kapatabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir