Kombi Basıncını Artırma

Kombiye Ne Zaman Su Basılmalı?

Kombi basıncı düşük olduğu zaman zaten sizi uyaracaktır. Bu uyarıyı kombi marka model ve çeşidine göre arıza ledleri ya da arıza kodları ile belirtmektedir. Ekranda bir arıza kodu ya da arıza ledi görürseniz eğer açıklamasına bakın. Tesisat su basıncı düşük veya düşük su basınç problemi açıklamalı arıza durumu söz konusu ise kombiye su basılması gerekir.

Kombi basınç değerini yani göstergeyi kontrol ettiğinizde 1 barın altına düştüğünü görürseniz bu durumda da yine su basma işlemi uygulayabilirsiniz.

kombiye su doldurma, kombinin suyunu arttirma

Önemli: Kombiye çok sık su basmamak gerekir. Kombi basıncı çok sık düşürüyor ise su basma işlemi uygulamadan arızanın tespit edilerek onarılması açısından uzman yardımı almak gerekir.

Kombi Basıncını Artırma İşlemi

Kombilerin marka modeli ya da çeşidi ne olursa olsun su basma işlemi doldurma musluğu ile yapılır. Bazı kombi çeşitlerinde otomatik su basma fonksiyonu bulunmaktadır. Doldurma musluğu olmadan da tek bir düğme ile su basma işlemi gerçekleştirilebilir. Fakat kombinizde su basma işlemi otomatik fonksiyonlu değilse eğer doldurma musluğunu bulmanız gerekir. Doldurma musluğunu bulmadan işlemi yapamazsınız.

  • Kombilerde doldurma musluğu kombinin alt kısmında monteli şekilde olur. Sağ veya sol alt kısımda olabilir. Mavi, siyah, gri veya nadiren de olsa kırmızı renkte olabilmektedir. Genelde sola çevrilerek açılır. Sağa çevrilerek açılan kombi modelleri de vardır. Çevirdiğiniz zaman kombi su sesi çıkarır ve bar göstergesi (manometre) yükselir. 1 ile 2 bar arası ideal su basınç seviyesidir. Bu değere gelene kadar su basmalısınız. Basıncı yükselttikten sonra da doldurma musluğunu mutlaka kapatmalı, açık bırakmamalısınız.

İşlem esnasında karşınıza çıkan her aksaklık durumunda servis yardımı almanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir